ESNEK KONTRPLAK

Esnek kontrplak uzun ömürlü, sağlam, kolayca depolanabilen, taşınabilen ve uygulandığı ortama uyum sağlayan bir üründür.
Hızlı ve emniyetli çalışılır. Levhaların bulundukları ortam koşullarına uyum sağlayabilmesi için işlemlerden önce 24 saat kullanılacağı ortamda tutulması gerekir.

esnek
EKONOMİK ve KALİTELİ
Elastikiyet ve yüksek mukavemeti gibi fiziksel özelliklerinin yanı sıra ekonomik olması ve kullanımda kolaylık sağlamsı tercih sebeblerinden olmuştur. Birçok uluslar arası tanınmış firma tarafından titiz testlere tabi tutulmuş ve kalite konusunda da kabul görmüştür.

Ürün Özellikleri:

Modern teknoloji ve alışılmış ürünün birleştirilmesi ile yepyeni bir ürün ortaya çıktı. Esnek kontrplak. Mimari tasarımda ve mobilya üretiminde son yıllarda takdir kazanmış bir üründür. Elastikiyet ve dayanıklılık gibi fiziksel özelliklerinin yanı sıra ekonomik olması ve kullanımda kolaylık sağlamsı tercih sebebi olmuştur. Birçok uluslar arası tanınmış firma tarafından titiz testlere tabi tutulmuş ve kalite konusunda da kabul görmüştür.

Esnek kontrplak ile kavisli işler yapmak, özellikle de dar yarı çap gereken yerlerde kullanarak hayal gücünüzün gerçeğe dönmesi çok daha kolay. İstenilen şeklin yaratılmasında tektir. Bir yüzeye yapıştırılması, lamine edilmesi veya üstüne laminat, kaplama yapıştırılması istediğiniz şekilde kalmasını sağlayacaktır. Maliyeti diğer alışılmış malzemeler ile kullanılan yöntemlerden çok daha ucuzdur. İstediğiniz kalınlığa farklı kalınlıklardaki esnek kontrplakların yapıştırılması ile ulaşılabilirsiniz.

Esnek kontrplak uzun ömürlü, güvenilir, kolayca depolanan, taşınabilen ve uygulanan bir üründür. Hızlı ve emniyetli çalışılır. Levhaların bulundukları ortam koşullarına uyum sağlayabilmesi için işlemlerden önce 24 saat kullanılacağı ortamda tutulması gerekir.

Teknik özellikleri:


Malzeme: Afrika ağacı, sıcak preslenmiş
Levha ölçüleri: 1220 mm x 2440 mm Suyuna ve Sokrasına.

Levhaların kalınlıkları, bükülme yarı çapları (radius) ve ağırlıkları:

3 mm 4 mm 5 mm 6 mm 8 mm 10 mm 12 mm 14 mm 18 mm
30 mm 40 mm 50 mm 60 mm 80 mm 110 mm 140 mm 200 mm 240 mm
4 kg 4,8 kg 5,6 kg 6,8 kg 9,1 kg 11,1 kg 14 kg 16,4 kg 20,7 kg


Kat adedi: 3 kat-3mm; 4 mm; 5mm; 6mm; 8mm 5 kat - 10mm; 12mm ;1 mm; 18mm
Yoğunluğu: 300 - 400 kg/m3 Çapraz kesme modülü: 1.45 Mpa
Paralel kesme modülü: 27.50 Mpa Esneme modülü: 82 Mpa
Çivi çekme kuvveti: 56 N Elastikiyet modülü: Sokrasına : 210 N/mm2 Suyuna : 6300 N/mm2 

Kullanım ve Depolama Özellikleri:


  • Levhaları düz, temiz, gölge ve kuru yerde saklayınız

  • Esnek kontrplak parçaları tutkallanıp kuruduktan sonra kurudukları şekilde kalacaktır. Levhaların üzerine laminat veya kaplama yapıştırılmak isteniyorsa plakalara ilk şekil verilirken veya şekil verildikten sonra yapıştırabilir. Kaplama veya laminat, levhalar istenilen şekil verildikten sonra, bally gibi tutkallar kullanılarak yapıştırılmalıdır. Eğer istenirse kaplama veya laminat esnek kontrplak parçaları ile birlikte preslenebilir.

  • Yapıştırılmadan önce levhaları birkaç defa bükünüz. Herhangi bir ahşap yapıştırıcı yapıştırmak için kullanılır.

  • Levhaların düz yüzeyde taşınması gerekmektedir. Tek levha sarılmış şekilde taşınabilir ancak uzun süre o şekilde kalmamalıdır.

  • Bulundukları ortam koşullarına uyum sağlayabilmesi için işlemlerden önce 24 saat kullanılacağı ortamda tutulması gerekir.